среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Анален секс од женски агол

seks

Последни вести

Разговор со девојки  кои имале анален секс:


1. 
Тоа што сите сакаме да го знаеме – дали боли?

Девојка А: Мене ме болеше. Првиот пат имав чувство дека во тој дел од телото не би требало да се случува такво нешто. Но, научив дека најбитно е да се опуштиш. И да се држиш до бавно темпо. Сум читала дека анален дилдо во текот на предиграта може да помогне, но јас се’ уште не сум го пробала.

Девојка Б: Секако дека боли, да не боли никој не би поставил такво прашање.

2. Зошто тогаш го практикувате?

Девојка А: Се одлучив на тоа бидејќи слушнав дека аналниот секс може да биде пријатно искуство и дека може дури и да се доживее оргазам. Освен тоа, тоа е табу тема, а мене ме привлекуваат такви работи. Па си реков, зошто да не?

Девојка Б: Обично тоа го правам кога сум пијана или кога сакам да го импресионирам среќникот кој е во игра.

 3. Кој повеќе го сака – вие или партнерот?

Девојка А: Јас. Со оглед на тоа дека многу девојки го сакаат. Дечкото со кој сум во врска не е многу вљубен во аналниот секс. Веројтно, затоа анален досега сум имала само три пати.

Девојка Б: Тој! Кога ќе се случи, тоа е затоа што јас попуштам. Се зависи од тоа колку ми се допаѓа момчето. Освен тоа, по аналниот секс, се чувствувам како нешто да ми должи.

 4. Како ви беше првиот пат?

Девојка А:  Чудно е. Делува непријатно. Помалку како грч. Но, така беше само приот пат. Следниот пат веќе беше подобро.

Девојка Б:  На почетокот, многу напријатно. Сепак пенисот ви влегува во анусот, мора да биде малку непријатно.
5. Каков е чувството по некое време?

Девојка А:  Се чувствувате исполнето, буквално! Чувството е многу интензивно.

Девојка Б:  Се навикнувате од време на време. И станува пријатно. Веројатно е исто и како вагиналниот секс.
6. Станува ли некогаш пријатен?

Девојка А: Јас познавам девојки кои буквално го обожуваат. Но, аналниот секс е дефинитивно работа што мора да се проба повеќе пати за да сфатите дали ви одговара.

Девојка Б: Никогаш не станува одличен, барем за мене. Со тек на време станува подносливо. Но зависи и од големината на неговиот пенис.

7. Дали треба да сте издепилирани и на аналното подрачје?

Девојка А: Мислам дека тоа не е задолжитело. Но, доколку така се чувствувате попријатно, зошто да не?

Девојка Б: Не, тоа секако не е задолжително. Мислам дека на ниту еден дечко кој сака анален тоа не му е многу важно.

8. Колку лубриканти е потребно?

Девојка А: Навистина многу!. Незамиливо ми е без лубриканти.

Девојка Б: Многу. Дури и плунка е ок, ако немате баш ништо друго.
9. Дали крваревте?

Девојка А:  Јас не крварев иако тоа ми делува како можна ситуаија. Особено доколку сексот е груб и ако не се користи лубрикант.

Девојка Б: Колку што се сеќавам, не.
10. Дали претходно мора да се направи клизма или анална купка?

Девојка А: Сум размислувала за тоа но никогаш не сум го направила. Ниту ќе го направам. Тоа ми изглада како преголема „гњаважа“. И никој кој го познавам не го правел тоа. Бањање, да.

Девојка Б: Ма, каква клизма? Кој нормален го прави тоа пред секс? Во жарот на предиграта да кажам: „Почекај секунда, одам да го измијам газот!“
11. Кои пози се посакувани/удобни?

Девојка А: Првиот пат пробав „доги“, но подоцна сфатив дека е попријатно кога седам на него, свртена со грб. Важно е девојката да се горе и самата да може да го одредува ритамот и длабочината на пенетрацијата што и’ одговара.

Девојка Б: Мене „доги“ позата најмногу ми одговара.

12. Кондомот е задолжителен?

Девојка А: Секако!

Девојка Б: Без кондоми ништо!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести