среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Анастасија Богдановски постави нов рекорд

anastasija-500

Последни вести

Македонската пливачка Анастасија Богдановски на шампионатот во Сент Морис постави нов македонски рекорд.

Богдановски успеа да го сруши македонскиот рекорд на 100 метри грбно со време од 1:05.46 минути и воедно го освои златниот медал. Претходниот рекорд исто така беше во нејзина соспственост и изнесуваше 1:06.82 минути.

Претходно Анастасија Богдановски ги сруши државните рекорди на 100 и 200 метри слободно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести