петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Анчелоти е тешко остварлива желба за газдата на Тотенхем

anceloti tesko ostvarliva zelba

Поврзани вести

Фудбалските медиуми во Англија пред неколку часа ја пласираа информацијата дека сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Даниел Леви веќе ја стартувал потрагата по новиот менаџер кој треба да пристигне на “Вајт Харт Леин” на стартот од летниот преоден рок.

Иако не е многу разочаран од работата на актуелниот менаџер, Тим Шервуд, првиот човек на популарните “петли” сепак сака да ангажира тренер од светски калибар, тренер со меѓународно искуство и кој ќе гарантира настап во групната фаза од Лигата на шампиони.

Англиските медиуми открија и дека најголема желба на Леви е актуелниот предводник на шпанскиот гигант Реал (М), Карло Анчелоти.Големата желба на сопственикот на Тотенхем најмногу зависи од тоа дали трофејниот италијански стручњак ќе освои некој позначаен трофеј со Реал (М) во актуелната сезона, а доколку “кралскиот клуб” не триумфира во Примера дивзион или Лигата на шампиони, Лондон сигурно ќе биде една од можните дестинации на Анчелоти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести