вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Анчелоти ги побара Морено, Барнат, Погба, Гундоган и Манџукиќ

anceloti gi pobara

Поврзани вести

Иако има уште неколку месеци до официјалниот старт на летниот преоден рок, предводникот на најтрофејниот шпански клуб, Реал (М), Карло Анчелоти веќе го состави списокот со фудбалери кои би требало да се преселат на “Сантијаго Бернабеу” пред стартот на новата сезона.

Трофејниот италијански стручњак планира најмалку три засилувања, по едно во дефанзивната, средната и напаѓачката линија.

Кога е во прашање одбраната, “кралскиот клуб” ќе испрати официјална понуда до стандардните првотимци во дресовите на Севилја и Валенсија, Антонио Морен и Хуан Бернат.

Анчелоти е убеден дека срединиот ред може да добие уште повеќе на креативност ако бидат осигурани услугите на Пол Погба од Јувентус и тие на Илкаи Гундоган кој веќе неколку сезони го носи дресот на Борусија од Дортмунд.

За тресење на противничката мрежа во новата сезона, најверојатно ќе биде задолжен хрватскиот интернационалец од редовите на Баерн (М), Марио Манџукиќ.

Шпанските медиуми потврдија дека излезната врата од “Сантијаго Бернабеу” најверојатно ќе им биде покажана на Фабио Коентрао, Касемиро и на Алваро Мората.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести