понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Анчелоти подготвен да води и војна за Касиљас

anceloti vojna za kasiljas

Поврзани вести

Предводникот на најтрофејниот клуб во шпанската Примера дивизион, Реал (М), Карло Анчелоти и понатаму останува на ставот дека клубот не смее да му дозволи на легендарниот капитен, Икер Касиљас да си замине од “Сантијаго Бернабеу” за време на зимскиот преоден рок.

“Тука не станува збор за некоја лесна одлука. Имам на располагање голмани со светски квалитет, ги имам на располагање најдобрите голмани на денешницата. Моментално Лопез е број еден, а ротирањето на голмани е нешто неблагодарно, нешто многу тешко. Исто така, многу е важно двајцата да ја сватат мојата одлука, да имаат разбирање. Ќе се борам за Икер, исто како што се борев за Алонсо. Во овој тим има фудбалери, играчи кои се заштитен знак, кои се претставници на клубот. Подготвен сум да водам и војна за Касиљас, сакам тука да ја заврши својата богата кариера, тука, во Мадрид”, изјави трофејниот италијански стручњак.

За разлика од Анчелоти, репрезентативецот на Шпанија се почесто изјавува дека е подготвен за промена на клупската средина и дека сака во новиот клуб да има статус на стандарден првотимец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести