среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Анчелоти: Роналдо тренира вредно

ronaldo-500

Последни вести

Тренерот на Реал Мадрид, Анчелоти, изјави дека Роналдо бил одличен на подготовките на клубот, тренира вредно и ќе биде така и оваа натпреварувачката кампања.

Најдобриот фудбалер на светот се истакна во првата рунда од шпанското првенство, реализирајќи погодок за 2:0 славје против Кордоба.

„Роналдо тренира вредно и е подготвен за успешна сезона“, вели одлилчниот италијански фудбалски стручњак.

Сто милиони евра вредниот фудбалер реализираше 31 гол на 30 дуели во домашното првенство и ефектот му беше 51 погодок на 47 натпревари, заедно со 20 успешни додавања.

Португалецот е одличен и Анчелоти се радува што му е на располагање во редовите на мадриѓаните.

„Со настапот на Светското фудбалско првенство во Бразил им се посвети на тренинзите и ќе биде одличен“, додава Анчелоти.

Благодарение на двата погодока на фудбалскиот репрезентативец на Португалија во Суперкуп двобојот на Европа против Севиља, клубот од „Сантијаго Бернабе“ го освои престижниот наслов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести