недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Анчелоти се закани, Реал (М) нема право на грешка

carlo anceloti se zakani

Поврзани вести

Веднаш откако дозна дека германскиот бундеслигаш Шалке ќе биде противникот во 1/8 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, предводникот на шпанскиот гигант Реал (М), Карло Анчелоти изјави дека шпанскиот гигант нема право на грешка во двата натпревара.

“Реал (М) е дел од 1/8 финалната рунда, тука нема лесен противник. Ние мора да бидеме максимално фокусирани во двата натпревара. Шалке има одличен тим и е доволно искусен. Не можам да кажам дека ова е добра или лоша ждрепка. Ќе го дадеме максимумот и во Гелезенкирхен и во Мадрид. Мора да ја искористиме секоја шанса пред противничкиот гол. Само со желба и одлучност ќе обезбедиме пласман во следното коло. Немаме право на ниту една грешка”, изјави трофејниот италијански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести