четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Анчелоти верува дека предноста на Барса и Атлетико е лесно достижна

Поврзани вести

Тренерот на најтрофејниот клуб во шпанската Примера дивизион, Реал (М), Карло Анчелоти, испрати јасна порака до челниците и фудбалерите на Барселона и Атлетико (М), дека “кралскиот клуб” може многу лесно да ја намали бодовната негатива од пет бода.

„Пет бода? Лесно можеме да ги анулираме, не станува збор за некоја недостижна предност. Сега се е јасно на табелата, имаме јасна слика. Барселона и Атлетико (М) играат одлично во последниот период. Имаат пет бода повеќе од Реал (М) и со право, во овој момент важат за први фаворити за шампионската титула. Сепак ние имаме голема амбиција кога е во прашање вториот дел од актуелната сезона”, изјави трофејниот италијански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести