вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Андон Бошковски: Џабе ни е оваа победа ако не одиме во Топ 16

Тренерот на Вардар, Андон Бошковски, по мечот изјави дека клучно за победата била подобрата одбрана и голманот Страхиња Милиќ.

andon-boskovski

Поврзани вести

„Тоа беше клучно. Колку имаш подобар голман толку полесно ќе победиш. Не сакам да ја намалувам улогата на другите играчи, ова е голема победа, но ништо нема да значи ако не минеме во ТОП 16. Се надевам дека и ние и Металург ќе одиме понатаму. Металург денеска беше послаб, затоа победивме, но не мора да значи дека така ќе биде на вториот меч“, рече Бошковски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести