недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Андреа Поповски в.д. директор на Централен регистар

salteri-vo-nbrm-banskoliev-(42)

Последни вести

Андреа Поповски е назначен за в.д. директор на Централниот регистар на Македонија.

Според информацијата објавена на Централниот регистар, откако директорот Ванчо Костадиновски беше поставен за заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, се додека не биде поставен нов директор, вршител на должноста ќе биде Андреа Поповски кој претходно работеше во Централниот регистар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести