недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Андреев ќе биде новиот тренер на фудбалскиот клуб Вардар

sergej andreev

Поврзани вести

Искусниот руски експерт, Сергеј Андреев, најверојатно на први февруари ќе биде претставен како нов тренер на најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, Вардар.

Андреев за руските медиуми потврди дека бил контактиран од новиот сопственик на ФК Вардар, сонародникот Сергеј Самсоненко.

„Многу ми е драго што добив понуда и ќе продолжам со тренерската професија. Искрено, во прв момент не верував. Тоа ќе ми биде прво искуство надвор од нашите граници, но не се стравувам од предизвикот. Утре ќе биде потпишан договорот, а на први февруари треба да бидам претставен пред фудбалерите“, изјави Сергеј Андреев за „Доннењс.ру“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести