петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Андухар лесно го “скрши” Бердих

andujar

Поврзани вести

Чешкиот тенисер Томаш Бердих, кој пред само неколку дена го освои турнирот во Стокхолм, откако во финалето славеше против Бугаринот Димитров, доживеа елиминација уште во 1/16 финалето на турнирот во Валенсија.

Домашниот тенисер Пабло Андухар успеа да слави против Чехот со убедливи 2:0 (6:3 , 6:2) во сетови и да се пласира во 1/8 финалето, каде ќе игра против Србинот Лајовиќ, кој пак вчера славеше над Соуса од Португалија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести