понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Анџелина Џоли без шминка со посебна порака до жените

dzoli

Последни вести

Анџелина Џоли важи за една од најубавите жени на светот и немаше проблем да го покаже своето лице без трошка шминка.

Холивудската актерка е една од ретките дами која се одлучи на ваков чекор. Имено, сопругата на актерот Бред Пит на социјалните мрежи објави фотографија која за кусо време освои над 60.000 лајкови.

Иако е свесна дека им е пример на многу девојки, сакаше да им испрати посебна порака со фотографии на кои нема шминка.

Ова е убав гест на познатата актерка, која како и другите актерки, на обичните луѓе им делува совршено и недопирливо, но таа вели, под шминката е само обична жена.

22222

Најчитани вести