четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Анџелина Џоли го гледала својот нов филм со папата Франциско

papa-franja-i-andelina-dzoli-1420750094-53208

Последни вести

Оскаровката Анџелина Џоли, вчера, заедно со папата Франциско го гледала својот нов филм насловен како “Unbroken”, пренесува АФП.

Џоли, се состанала со 78 годишниот папа и во друштво со нејзиниот брат, ќерките Шајло и Захар и преведувач го гледале филмот.

Како што пренесуваат локалните медиуми, пред прикажувањето на филнмот, глумицата и режисерка го бакнала прстенот на папата, а од него добила на подарок бројница.

papa-franja-i-andelina-dzoli-1420750044-53207

“Unbroken” е приказна за олипиецот Луис Замперини кој го преживеал паднот на својот авион во текот на Втората светска војна и заробеништво и во тоа најмногу му помогнала верата.

Најчитани вести