петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ангела Меркел на штаки ги прими учениците

Лекарите на Ангела Меркел и препорачале строго мирување во наредните три недели, поради што откажала низа планирани активности и патувања, вклучувајќи ја и посетата на Полска и состанокот со новиот премиер на Луксембург.

merkel

Поврзани вести

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска по првпат се појави по повредата на карлицата на скијање во Швајцарија, и движејќи се со помош на штаки, во зградата на Владата во Берлин прими стотина ученици кои традиционално за време на празниците, собираат помош за бегалците.

Лекарите на Ангела Меркел и препорачале строго мирување во наредните три недели, поради што откажала низа планирани активности и патувања, вклучувајќи ја и посетата на Полска и состанокот со новиот премиер на Луксембург.

Утре, Меркел ќе претседава со првата седница на владата оваа година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести