среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ангелов МВП на четвртфиналето од ЛШ

АНГЕЛОВ

Последни вести

Голманот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Петар Ангелов е прогласен за најкорисен играч (МВП) во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

За него на официјалната интеренет страница на Ев ропската ракометна федерација ( ЕХФ) гласаа 1.226 учесници.

Клучен момент за понесување на признанието најкорисен играч во четвртфиналето беа неговите 22 одбрани на дуелите со Фленсбург, од кои дури 18 беа на првиот натпревар на гости.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести