петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ангеловски: Моите избраници покажаа дека имаат квалитет за пласман во следната фаза

Македонскиот претставник во Лигата на Европа, Работнички вечерва со почеток од 19 часот ќе го одигра реванш дуелот против Трабзон.

Дали "романтичарите" ќе го покорат Рубин и уште еднаш да ги наполнат македонските срца ?

Дали "романтичарите" ќе го покорат Рубин и уште еднаш да ги наполнат македонските срца ?

Поврзани вести

“Романтичарите” отпатуваа во Турција со предност од 1:0, но сега следи потешкиот дел, да се задржи истата.

Тренерот на Работнички, Игор Ангеловски фаворитската улога ја препушти на ривалот, но истакна дека иако така беше и во Скопје, неговите избраници покажаа дека имаат квалитет за пласман во следната фаза.

Трабзон е фаворит, ама ние ќе сториме се за да влеземе во плеј-офот. Ќе се обидеме да ја играме нашата препознатлива игра, а како ќе се одвиваат работите на теренот останува да видиме. Покажавме дека имаме сила и квалитет да играме со силни противници, па очекувам така да биде и со Трабзон, истакнува Ангеловски.

Работнички е единствениот македонски тим кој не претставува во фудбалска Европа, откако претходно од Лигата на Европа беа елиминирани Шкендија и Ренова, додека Вардар беше совладан во двомечот против АПОЕЛ кој се играше во рамките од Лигата на шампионите.

Најчитани вести