вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Ангеловски повикан во ракометната репрезентација

angelovski

Поврзани вести

Селекторот на македонската ракометан репрезентација Ивица Обрван, по повредата на Филип Лазаров во репрезентацијата го повика ракометарот на Констанца, Бранислав Ангеловски.

Ангеловски играше во одлична форма во тимот на Констанца, а во репрезентацијата, освен на левата бековска позиција може да помогне и на позицијата среден бек. Токму плејмејкерската позиција е голем проблем за Обрван, кој нема са може да смета на првиот избор Наумче Мојсоски, кој заработи повреда на коленото и ќе го пропушти првенството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести