вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Англија ги игра последните 90 минути во Бразил

ANGLIJA POSLEDNI 90 MINUTI

Последни вести

Репрезентативците на Англија денеска ги играат последните 90 минути на Мундијалот во Бразил, но избраниците на Рои Хоџсон ветија дека ќе дадат се од себе и ќе се обидат да забележат триумф во дуелот против најпријатното изненадување на фудбалскиот турнир, селекцијата на Костарика.

Дуелот во Бело Хоризонте ќе нема никаков натпреварувачки каратктер затоа што „Гордиот Албион” тука ја завршува мундијалската авантура, а репрезентативците на Костарика пред неколку дена го осигураа пласманот во 1/8 финаланата рунда.

„Дојдов до заклучок дека во Бразил победија неколку репрезентации кои не играат ченсо, кои играат прљаво. Мислам дека и Англија мора да наметне таков стил на игра. Можеби бевме премногу искрени, покажавме преголем респект кон противникот. Репрезентативците на Уругвај ги искористија сите можни средства кои ги имаа на располагање. Ја сецкаа играта со ситни прекршоци, постојано се жалеа на некакви повреди. Мора да ја научиме оваа лекција. Многу сум тажен, но дуелот против Костарика е шанса да го најавиме нашиот кам-бек на светската сцена”, изјави репрезентативецот на Англија, Вејн Руни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести