недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 0

Англиските навивачи се судрија со француската полиција

angliski-fanovi

Поврзани вести

На улиците на Лил е тензично. Англиските навивачи се судрија со локалната полиција што одговорила со солзавец во обид да ја растера толпата, јавува „Раша Тудеј“.

Полицијата во Лил опремена со шлемови и оружје се обидува да ја разбие толпата. Сеуште не е јасно што го предизвикало инцидентот што се случил при крајот на натпреварот помеѓу Русија и Словачка.

Најчитани вести