Магазин

Анистон: Ќе носам бикини и кога ќе имам 80

Анистон: Ќе носам бикини и кога ќе имам 80

Познатата актерка Џенифер Анистон, најпозната по улогата на Рејчел во ТВ серијата „Пријатели“, изјави во интервју за Пипл, дека не планира да се откаже од дводелниот костим за капење.

– Можам да бидам првата 80-годишна жена во бикини, го прифаќам предизвикот, изјави Џенифер Анистон (46) и додаде дека не се согласува дека „треба да се облекува во согласност со своите години.

– Зошто да не? Не треба од ништо да се откажеме само поради годините, додаде актерката на која 40-тите години и се најдобри години во животот.

Џенифер и понатаму добива главни улоги во филмови, минатата година се омажи за долгогодишното момче Џастин Теро (44) и понатаму е една од најомилените холивудски ѕвезди.

– Брачниот живот е неверојатен. Јас навистина уживам, призна познатата актерка која неодамна го поддржа нејзиниот сопруг на доделувањето на Critics’Choice Awards.