сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 44

Анистон мисли дека Џоли и Пит со новиот филм и се потсмеваат

dzoli

Последни вести

Актерката Џенифер Анистон (46) наводно се налутила на поранешниот сопруг Бред Пит (51) и Анџелина Џоли (40), затоа што тврди дека во новиот филм „Покрај море“, Џоли се потсмева со причините за нивниот развод.

Анџелина го режираше и го напиша сценариото за филмот каде таа и Пит играат брачна двојка која се оддалечува еден од друг и чиј брак се распаѓа по десет години, нешто слично како во случајот со Пит и Анистон.

Поранешната сопруга на холивудскиот актер, смета дека Џоли со сценариото сакала да прикаже лажни причини за нејзиниот развод со Пит, тврди извор за UK News.

Најчитани вести