понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Анкара: Две лица загинаа откако се сруши воен хеликоптер

helikopter

Поврзани вести

Двајца воени пилоти денеска загинаа при пад на хеликоптер во источниот дел на турската престолнина, пренесе „РИА Новости“.

Според првичните информации, хеликоптерот при слетувањето ги закачил електричните кабли и се срушил на земјата.

Екиоажот на воениот хеликоптер бил на обука, двајцата пилоти загинале на самото место, а останатите три членови на екипажот преживеале и префрлени во болница.

Се’ уште се истражуваат причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести