недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 17

Анкета: 52 отсто од Британците се за останување во ЕУ

brexit

Поврзани вести

Додека се одржува референдумот во Велика Британија, агенцијата за испитување на јавното мислење „Ипсос МОРИ“ ги објави резултатите од најновата анкета, според која, 52 проценти од Британците се за оставување на Велика Британија во Европска унија, а 48 отсто за излез на земјата од блокот, пренесува МИА.

Анкетата е спроведена во вторникот и во средата, два дена пред гласањето, за весникот „Ивнинг стандард“.

Најверојатно тоа е прва анкета објавена на самиот ден на гласањето.

Најчитани вести