сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Анкета на Република:Иванов со речиси двојна предност пред Пендаровски

gorge-ivanov.jpg500

Поврзани вести

Во интернет анкетата на „Република“ која што беше спроведена на насловната страница на порталот во последниве десет дена актуелниот шеф на државата има безмалку двојна предност пред кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски.

Иванов освоил 1,061 гласови или 62 отсто  од гласовите на читателите на порталот.

Стево Пендаровски освоил 38  отстп од гласовите или точно 654 гласови.

Првиот круг на претседателските избори ќе се одржат на 13 април,  а вториот на 27 април.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести