сабота, 24 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Анкетата на Си-Ен-Ен покажала дека Клинтон е пред Трамп

Хилари Клинтон го победи Доналд Трамп во втората дебата на кандидатите за претседател на САД во Сент Луис, Мисури, покажуваат податоците од спроведената анкета на телевизијата „Си-Ен-Ен“. 

132437710

Поврзани вести

Резултатите покажуваат дека 57 отсто од анкетираните посочиле дека кандидатката на демократите е победник, додека 34 проценти гласале за Трамп.

Анкетата нема општонационален карактер, а во неа преовладувале приврзаници на Демократската партија, забележа „Си-Ен-Ен“.

Најчитани вести