понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Анонимна дојава за поставена бомба во албанската Влада

albanskavlada

Поврзани вести

Албанската полиција претпладнево ги евакуираше вработените и присутните во заградата на Владата на Албанија, поради добиена анонимна закана за поставена бомба во објектот, јави дописникот на МИА.

Полициски извори потврдуваат дека е добиен анонимен телефонски повик во кој лице рекло дека поставило експлозивна направа не наведувајќи го точото место.

Времено вработените во Владата се смесетени во просториите на Министерството за финансии, додека припадници на полицискиот оддел за антитероризам вршат проверка на зградата.

Полицијата го блокира поширокиот простор околку Владата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести