сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Анонимна пријава за бомба во Драчево

Според пријавата која била околу 16 часот во ЦИК, бомбата била поставена до објектот на Стопанска банка на улицата Жарко Зрењанин во населба Драчево.

bomba

Последни вести

Анонимен граѓанин денеска пријавил дека е поставена експлозивна направа во Драчево.

Според пријавата која била околу 16 часот во ЦИК, бомбата била поставена до објектот на Стопанска банка на улицата Жарко Зрењанин во населба Драчево.

Полициски екипи се на терен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести