понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Антиќ не успеа да го запре Кармело Ентони

Резултати: Њујорк - Атланта 111:106, Шарлот - ЛА лејкерс 85:88, Вашингтон - ЛА клиперс 97:113, Мајами - Кливленд 114:107, Чикаго - Торонто 77:99, Филаделфија - Портланд 105:139, Далас - Милвоки 106:93, Јута - Сан Антонио 84:100.

atlanna-new-york-615x400

Поврзани вести

Тимот на Њујорк никс успеа да слави во пресметката со Атланта хоукс во НБА лига со 111:106.

Њујорк победата ја оствари благодарение на одличниот Кармело Ентони, кој постигна 35 поени против тимот на македонскиот кошаркар Перо Антиќ. Ентони беше незапирлив за Антиќ, кој одигра десет минути за “јастребите” во „Медисон сквер гарден“, успевајќи да реализи пет поени (1/2 за три, 1/1 за два поени), надополнети со еден офанзивен скок.
Лос Анџелес Клиперс го демолираше на гостински терен составот на Вашингтон со 113:97, меч во кој во главна улога беше Крис Пол. Иако најчесто е задолжен за разигрување на соиграчите, овојпат Пол ги превзеде работите во свои раце, и тоа крајно успешно, реализирајќи 38 поени, згора на тоа имајќи и 12 успешни интервенции.
Резултати: Њујорк – Атланта 111:106, Шарлот – ЛА лејкерс 85:88, Вашингтон – ЛА клиперс 97:113, Мајами – Кливленд 114:107, Чикаго – Торонто 77:99, Филаделфија – Портланд 105:139, Далас – Милвоки 106:93, Јута – Сан Антонио 84:100.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести