сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Антиќ без поени во дуелот со Чикаго

ANTIC

Поврзани вести

Тимот на Атланта Хоукс  го претрпе 21 пораз на последните 28 натпревари, овој пат од Чикаго  со 105:92 со што му го препушти осмото место на Истокот на Њујорк Никс.

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ, се најде во стартната петорка на “јастербите”, но беше на теренот само 10 минути, период во кој не постигна ниеден поен

Во шестиот тримф во низа на „биковите“ против Атланта, најефикасен беше резервниот плејмејкер Ди-Џеј Аугустин со 23 поени, а покрај него уште пет кошаркари кај победиците ја завршија оваа средба со двоцифрен учинок.

Кај Атланта која по победата на Њујорк над Бруклин го загуби последното осмо место на Истокот кое води во плеофот први стрелци беа Пол Милсап со 22 поени и Џеф Тиг со 21.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести