вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Антиќ “грдиот”

By9Yz69CYAA1jaJ

Поврзани вести

Лесно може да се случи поранешниот репрезентативец и единствен македонец кој настапува во НБА лигата, Перо Антиќ да го пропушти почетокот на новата сезона, откако на последните тренинзи на Атланта Хоукс заработил повреда на носот.

Се уште не се знае тежината на повредата на крилниот центар и дали ќе биде подготвен за стартот од новата НБА сезона која започнува на 4 октомври. Популарните „јастреби“ првиот натпревар го очекуваат на 6 октомври против Њу Орлеанс Пеликанс.

Како и да е, оваа негова слика беше инспирација за поранешниот негов соиграч од Црвена Звезда, Марко Кешељ кој наместо да му посака побрзо закрепнување, му посочи на Перо дека делува грдо на сликата.

By9Yz69CYAA1jaJ
keselj

Сепак, се работи за двајца добри пријатели кои одлучиле малку да се пошегуваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести