петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Антиќ и Атланта повторно поразени

Сан Антонио потешко од очекувањата успеа да го совлада тимот на Атланта.

san anotnio

Поврзани вести

Иако водеа во текот на целиот меч, “мамузите” на крајот мораа да се плашат за победата. Перо Антиќ и неговиот тим успеаа да ја стигнат двоцифрената предност која Сан Антонио ја имаше по првиот дел, па на крајот двете погодени слободни фрлања на Џинобили на 3,8 секунди до крајот ја направи конечната разлика од два поени, со која тимот од Тексас славеше на овој дуел со 94:92.

Антиќ за нецели 16 минути на паркетот заврши со седум поени (3/7 во обидите од игра) и сето тоа дополнето со три скока. Најдобар, пак, кај Сан Антониот беше Тим Данкан со 17 поени и 13 скока, а исто толку поени имаше и Тони Паркер.

НБА резултати:

Голден Стејт – ЛА Клиперс 121:104

Сакраменто – Денвер 131:109

Сан Антонио – Атланта 94:92

Феникс – Мемфис 91:102

Јута – Кливленд 102:100

Детроит – Њујорк 98:95

Бостон – Торонто 107:110

Бруклин – Минесота 91:98

Вашингтон – Индијана 96:94 (продолженија)

Милвоки – Чикаго 86:95

Филаделфија – Орландо 89:91

Шарлот – Мајами 96:89

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести