недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Антиќ и Фенербахче со одлична увертира пред натпреварите од Евролига

Одлична најава за турскиот клуб пред вистинските предизвици во Евролигата.

Одлична увертира пред новата сезона од Евролига за Антиќ и Фенербахче

Одлична увертира пред новата сезона од Евролига за Антиќ и Фенербахче

Поврзани вести

Фенербахче го освои првото место на турнирот во Задар (Хрватска), откако во финалето убедливо го совлада Баерн Минхен со резултат 76:55.

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ не настапи во натпреварот поради повреда на раката која ја заработи на дуелот со Црвена Звезда.

Нашиот играч играше во првите два меча на турнирот, придонесе со 10, а потоа со 11 поени во победите над Дарушафака и Црвена Звезда.

Најчитани вести