петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Антиќ изоставен од видеото со кое Атланта им го честиташе Божиќ на фановите

hawks

Последни вести

Вчера беше објавено видео на кое се појавуваат кошаркарите на Атланта Хоукс и им ги честитаат Божиќните празници на своите фанови.

На видеото, каде се појавуваат вкупно 11 кошаркари на Атланта, го нема нашиот Перо Антиќ, што веднаш предизвика бура од реакции, особено ако се има во предвид дека лани, во својата дебитантска сезона токму на истото Новогодишно видео, Антиќ на македонски им ја честиташе новата година на сите фанови на “јастребите”.

Антиќ е еден од најомилените ликови во тимот на Атланта, па во наредниот период сигурно ќе следи објаснување зошто го нема на празничното видео.

Најчитани вести