петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Антиќ ја растури магијатa на Орландо

Atlanta Hawks v Orlando Magic

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ беше најзаслужен за победата на својата Атланта над Орландо Меџик со 112:109 во НБА лигата ,остварувајќи „дабл-дабл“ учинок од 10 поени и 12 скока.

Антиќ беше херојот на победата на Атланта откако во последните 22 секунди на дуелот реализираше четири слободни фрлања со кои неговиот тим дојде до триумфот.

Нашиот кошаркар беше единствениот во својот тим со „дабл-дабл“ ефект од 10 поени (1/6 за три и 1/3 за два поени, плус 5/6 од линијата за слободни фрлања) и 12 скока, а имаше и една асистенција.

Пол Милсап беше најефикасен кај Атланта со 24 поени, а Џеф Тиг имаше 23 поени. По овој триумф Атланта повторно се врати на третото место во Источната конференција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести