петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Антиќ: Ќе се претставам во најдобро светло на Ол – Стар натпреварот

Atlanta Hawks v Orlando Magic

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ во мини разговор за телевизијата на Атланта Хоукс го изкажа задоволството што ќе има можност да настап на Ол-Стар викендот.

„Ова е голема чест за мене. Знам дека имам 31 година, но секако е задоволство да се биде дел од мечот на ѕвездите. Ќе се обидам најдобро што знам и умеам да ја претставувам Атланта, мојата земја и самиот себе“ , на ова натпреварување, изјaви Антиќ.

Тој истакна идека многу добро му оди со санирање на повредата и дека ќе биде подготвен да го даде максимумт на Ол – Стар натпреварот

„Лекарскиот тим врши голема работа, под постојана терапија сум, и со нетрпение чекам да се вратам на паркетот. Јас сум личност која не може да седи на страна и само да ги гледам овие натпревари“, додаде Антиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести