сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Антиќ одличен во поразот на Атланта од Детроит

anticc

Поврзани вести

По победа над Индијана, тимот на Атланта во чии редови настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќ претрпе пораз во НБА лигата од Детроит со 102:95.

Антиќ повторно беше на висина на задачата со 13 поени и девет скокови. Шестмина кошаркари на Атланта имаа двоцифрен учинок меѓу кои најефикасен беше Пол Милсап со 24 поени.

Во победничкиот тим предводеше Родни Стаки со 29 поени, а Монро постигна 21 поен. Со овој пораз Атланта останува на осмата позиција на Истокот која води во плеј-оф разигрување.

Резултати: Атланта – Детроит 95:102, Мајами – Бруклин 87:88, Минесота – Сан Антонио 110:91, Јута – Далас 83:95, Сакраменто – Оклахома 92:107, ЛА Лејкерс – Хјустон 130:145

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести