недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Антиќ: Oва е чист пример да се биде на погрешно место во погрешно време

pero-antic-500

Последни вести

Македонскиот центар Перо Антиќ во интервју зборуваше за инцидентот во Њујорк за порталот „AJC“.

Антиќ изјави дека тој и Сефалоша не биле заедно со кошаркарот на Индијана Крис Коуплент кој беше прободен во тој инцидент, а настрада и неговата девојка, како и уште една повозрасна жена.

Македонскиот центар вели дека воопшто не го виделе Коупленд и дека сето она што се случувало, се случило пред тие да се најдат таму.

-Немаме никаква врска со тоа што се случи, не бевме заедно. Ние дури не го видовме него, што и да се случило, се сличило претходно, изјави Антиќ, кој додава:

-Би рекол дека ова е чист пример да се биде на погрешно место во погрешно време, потенцира нашиот кошаркар.

Антиќ воедно додаде дека снимката која се појави доволно зборува за тој инцидент и дека тие имаат правен тим кој добро си ја врши работата и наскоро вистината ќе излезе на виделина.

Антиќ и Сефалоша се приведени во инцидентот со образложение дека ја попречувале полицијата во својата работа.

Најчитани вести