четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Антиќ поведе против Индијана во плејофот

„Јастребите” на гостински терен ја совладаа Индијана со 101:93 и поведоа со 1:0 во победи.

antik

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ, со својот тим Атланта поведе во плејофот во Источнта конференција против Индијана.
„Јастребите” на гостински терен ја совладаа Индијана со 101:93 и поведоа со 1:0 во победи.

Антиќ постигна осум поени и седум скока за 28 минути, како стартер за својот тим. Во третата четвртина имаше „блиска средба“ со Дејвид Вест од Индијана.

Џеф Тиг со 28 поени и Пол Милсап со 25 поени беа најрасположени во победничкиот тим, додека Пол Џорџ со 24 поени беше најефикасен во редовите на Индијана.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести