четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Антиќ се врати на паркетот, Атланта славеше над Бруклин

antic

Поврзани вести

Изминатава ноќ беа одиграни 13 натпревари во НБА лигата во кои Голден Стејт со триумфот над ЛА Лејкерс од 112:95 обезбеди пласман во плејофот.

Вечерта ја одбележа Стеф Кари со трипл-дабл од 30 поени, 10 скока и 12 асистенции, а Кори Бруер во триумфот на Минесота над Хјустон од 112:100 имаше рекорд на кариерата од 51 поен.

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ, по малата пауза на еден меч поради повреда се врати на паркетот постигнувајќи четири поениза 18 минути, на натпреварот на кој Атланта славеше против Бруклин со 93:88.

Резултати: Орландо – Вашингтон 86:96, Торонто – Њујорк 100:108, Бостон – Шарлот 106:103, Мајами – Индијана 98:86, Бруклин – Атланта 88:93, Чикаго – Детроит 106:98, Минесота – Хјутсон 112:110, Оклахома – Њу Орлеанс 116:94, Мемфис – Филаделфија 117:95, Милвоки – Кливленд 119:116, Сан Антонио – Феникс 112:104, Јута – Портланд 99:111, ЛА Лејкерс – Голден Стејт 95:112.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести