вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Антиќ се врати на терените

atlanta miami

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ се врати на терените, откако ја пропушти досегашната подготвителна фаза поради повреда на носот.

Антиќ натпреварот го играше со заштитна маска, и беше еден од најзаслужните за триумфот на Атланта од 109-103 на гостински терен против Мајами.

Атланта имаше негатива и од 15 поени, но откако македонскиот центар влезе во игра и за само 11 минути постигна 9 поени , работите се сменија. Пол Милсап беше најдобар кај Атланта со 23 поени, додека на спротивната страна Крис Бош имаше 22 поени, а Двејн Вејд – 16 поени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести