среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Антиќ скромен во поразот на Атланта од Минесота

ant

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ, имаше скромен учинок во поразот на неговата Атланта на гостувањето кај Минесота со 107:83. Тој за 15 минути на паркетот постигна 3 поени и четири скока. Кори Бруер и Кевин Мартин со по 18 поени беа најдобрите во победничкиот тим, а Скот со 15 коша беше најефикасен кај Атланта.

Во цврст натпревар од почетокот до крајот, ниту 38 поени на Леброн Џејмс, не му помогнаа на шампионот Мајами да се спаси од поразот од Индијана. Пол Џорџ со 23 поени, осум скока и четири асистенции, и Рој Хиберт со 21 поен беа предводници во триумфот на Индијана.

Резултати: Шарлот -Бруклин 116:111(пр), Вашингтон – Феникс 93:99, Бостон -Торонто 90:99, Детроит – Кливленд 96:97, Индијана – Мајами 84:83, Минесота – Атланта 107:83, Њу Орлеанс – ЛА Клиперс 98:96, Сан Антонио – Денвер 108:103, Сакраменто – Њујорк 99:107, Јута – Мемфис 87:91.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести