среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Антиќ со дабл – дабл против Вашингтон

Антиќ по враќањето на паркетот по малате повреда на скочниот зглоб за неполни 26 минути на паркетот, постигна 13 поени, 12 скока и една асистенција.

antic

Поврзани вести

Македонски кошаркар Перо Антиќ, го забележа и својот втор дабл-дабл ефект во НБА лигата, но неговата Атланта не успеа да го избегне шестиот пораз во низа, овој пат од Вашингтон со 107:97
Антиќ по враќањето на паркетот по малате повреда на скочниот зглоб за неполни 26 минути на паркетот, постигна 13 поени, 12 скока и една асистенција.
Џон Вол со 25 поени беше најефикасен кај Вашингтон, додека кај Атланта Џеф Таг заврши со 19.
Резултати: Филаделфија – Детроит 123:98, Хјустон – ЛА Клиперс 108:117, Вашингтон – Атланта 101:97, Далас – Сакраменто 103:100, Милвоки – Мајами 67:88, Сан Антонио – Њу Орлеанс 96:80

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести