петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Антиќ со десет поени за Атланта на дуелот со Портланд

antic

Поврзани вести

По неколкумесечната пауза поради повредата на скочниот зглоб македонскиот кошаркар Перо Антиќ, се врати на НБА паркетот на дуел за неговата Атланта против Портланд.

Антиќ имаше одличен ефект по враќањето на терените со забележани 10 поени и четири скока за нешто повеќе од 16 минути на паркетот, но неговиот состав убедливо со 102:78 загуби на гостувањето од Портланд.

Резултати: Шарлот – Индијана 109:87, Орландо – Хјустон 89:101, Вашингтон – Јута 104:91, Бостон – Голден стејт 88:108, Бруклин – Мемфис 103:94, Детроит- Чикаго 94:105, Денвер – Далас 115:110, Милвоки – Сакраменто 102:117, Минесота – Њујорк Никс 106:118, Портланд – Атланта 102:78

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести