понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Антиќ со два поена допринесе во победата на Атланта

atlanta sharlotte

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ имаше споредна улога во победата на Атланта против Шарлот, натпревар кој домаќините го добија дури по продолжението, со резултат 117:114. Поранешниот репрезентативец помина четири минути на паркетот, а за тој краток период постигна два поена, од слободни фрлања.

Најефикасен во победничкиот тим беше Милсеп со 21 поен, а еднаков број поени постигна и Гери Нил кај Шарлот.

Ова беше последен натпревар кој Атланта го одигра во рамките на подготвителниот период.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести