петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Антиќ со седум поени во победата на Атлата над Јута

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ одигра значајна улога во победата на Атланта против Јута

batsy-37-

Поврзани вести

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ, имаше значајна улога во победата на својот тим Атланта над Јута со 118:85 во НБа лига Тој за 11 минути на паркетот постигна 7 поени со шут од поле, 2 скока и 1 асистенција.
Најефикасен соиграч на Антиќ беше „резервистот“ Луис Вилијамс со 25 поени, додека Ал Хорфорд реализира 23 поени.
Резултати: Филаделфија – Бруклин 121:120 (продолжение), Кливленд – Милвоки 114: 111 (продолжение), Детроит – Шарлот 106:116, Мајами – Сакраменто 122:103, Индијана – Хјустон 114:81, Далас – Торонто 108:109 (продолжение), Денвер – Феникс 99:103 и ЛА Лејкерс – Минесота 104:91.
Вечерва играат: Њујорк – Мемфис, Бостон – Вашингтон, Орландо – Сакраменто, Шарлот – Јута, Детроит – Хјустон, Чикаго – Кливленд, Милвоки – Филаделфија, Сан Антонои – Оклахома, Феникс – Далас, Портланд – Њу Орлеанс, Голден Стејт – ЛА Лејкерс и ЛА Клиперс – Денвер.
Пласман Источна конференција: Индијана 21-5 (победи-порази), Мајами 20-6, Атланта 15-12, Шарлот 13-14, Детроит 13-15, Вашингтон 11-13, Бостон 12-15,…
Пласман западна конференција: Оклахома Сити 21-4, Портланд 22-5, Сан Антонио 21-5, ЛА Клиперс 18-9, Хјустон 17-10, Феникс 15-10, Далас 15-11,…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести