Магазин

ФОТО: Раскошниот апартман на Мерлин Монро

ФОТО: Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Кога не престојувала на Западниот брег, Мерлин Монро целото слободно време го поминувала во раскошниот апартман што сега е достапен за издавање и за купување.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро
<strong>Раскошниот апартман</strong> на Мерлин Монро

Откако раскошната вила во шпански стил што се наоѓа во Лос Анџелес и која биле првиот имот во сопственост на легендарната Мерлин Монро е ставена на продажба, уште еден дом на култната филмска дива стаса на пазарот на недвижности.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро
Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Мерлин Монро која е симбол на најгламурозниот период на Холивуд покрај летниковецот во Њујорк поседувала и раскошен апартман во Њујорк.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро
Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Таа кога не била на Западниот брег, своето слободно време го поминувала во раскошниот апартман кој ќе ве маѓепса на прв поглед затоа што нуди неверојатен простор надвор, затоа што потсетува на мала ботаничка бавча.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро
Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Овој огромен стан со 4 до 5 спални соби и 2 тоалети сега е достапен за изнајмување по цена од 27.500 долари месечно.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро
Раскошниот апартман на Мерлин Монро

Иако овој стан по смртта на Мерлин имал и други станари, голем дел од оној мебел што го поседувала Монро е зачуван и задржан. Овој четирисобен стан што изобилува со дрвен мебел и тераса во европски стил, како и луксузна кујна, поседува најсовремен безбедносен систем, централно греење и џакузи. Покрај Мерлин, овој стан имал уште неколку славни станари како Милтон Грин, Бет Дејвис и Ирвинг Берлин.

Раскошниот апартман на Мерлин Монро
Раскошниот апартман на Мерлин Монро