среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Апел за помош на Теодора Ивановска

filantropija-crnoj-gori-humanost-pod-znakom-pitanja-slika-117363

Последни вести

Во сообраќајна несреќа, 21 годишната студентка Теодора Ивановска се здоби со тешки телесни повреди. Моментално, после една тешка операција во исчекување е на уште една, уште покомплицирана,за која се потребни најмалку 10.000 евра.

Операцијата треба да се изведе во Систина. Да ја покажеме нашата хуманост на дело и да помогнеме еден млад живот да продолжи нормално да тече.

Жиро сметка за уплата:

200002637936817 Stopanska Banka AD Skopje на име Анастасија Ивановска.

Најчитани вести