петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Арамиите оперираат низ Скопје, злато и пари украдени во Лисиче и Даме Груев

Арамиите работат со полна пареа, за еден ден две тешки кражби во Скопје.

kradec

Поврзани вести

Пари и златен накит украдени од куќе во Лисиче и Даме Груев.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера биле ограбени две куќи, едната во Лисиче, а другата во населбата Даме Груев.

Арамија провалил во куќата на 41-годишнот С.Ч. на улицата Тодор Чангов во Лисиче откако со погоден алат ја отворил вратата. Крадецот украл 10.000 денари и разновиден златен накит. Со плен вреден 300.000 денари сторителот избегал.

Од куќа, сопственост на П.Ѓ. на улицата Антон Чехов арамија украл златен накит вреден 300.000 денари и веднаш избегал во непознат правец.

Скопската полиција работи на расчистување на двете тешки кражби.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести