недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Арамиите во Куманово неуморни во изминатото деноноќие

mvr

Поврзани вести

Две кражби се случија во Куманово во изминатите 24 часа, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Првата кражба се случила во 18,30 часот во продавницата „Елида“ каде што непознат и вооружен крадец  од вработената одзел 29.800 денари од дневниот промет.

Вториот грабеж се случил во парфимеријата „Пикасо“ каде што крадец со нож од вработените украл 7.500 денари.

Полицијата и во двата случаи презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести